Informacija keliaujantiems į Turkiją

Reikalavimai keliaujantiems į Turkiją (2020.12.14 informacija)

Keleiviai, vykstantis į Vilniaus oro uostą su savimi turi turėti skrydžio bilietą ar rezervacijos patvirtinimą, jei kelionės į oro uostą būtinybę reikėtų įrodyti judėjimo kontrolę vykdantiems pareigūnams.

Tiesioginiai Turkijos avialinijų skrydžiai į Turkiją pradėti spalio 17 d. Atvykusiems į Turkiją Lietuvos piliečiams izoliacija nereikalinga, nereikia turėti COVID-19 testo. Visiems atvykusiems keleiviams, taip pat ir vykstantiems tranzitu, atliekamas sveikatos patikrinimas dėl koronaviruso simptomų nustatymo (tikrinama temperatūra). Nustačius simptomus, keleiviui bus atliekamas nemokamas COVID-19 testas. Jei testas bus teigiamas, keleivis bus nukreipiamas į gydymo įstaigą, pagal Turkijos sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas taisykles ir procedūras.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo gruodžio 1 d. šalyje įvedamos papildomos priemonės griežtinant dalinio karantino sąlygas, įvedamos komendanto valandos:

  • Darbo dienomis (nuo 21 val. iki 5 val.) ir savaitgaliais (nuo penktadienio 21 val. iki pirmadienio 5 val.) skelbiama komendanto valanda (išskyrus tuo metu dirbančius).
  • Asmenys, vyresni nei 65 metų, turi teisę būti lauke darbo dienomis nuo 10 val. iki 13 val.
  • Asmenys, kurie gimę 2001 m. sausio 1 d. ir vėliau, turi teisę būti lauke darbo dienomis nuo 13 val. iki 16 val.

Keleiviai, vykstantis į Vilniaus oro uostą su savimi turi turėti skrydžio bilietą.

Grįžtantiems iš Turkijos į Lietuvą

Visi grįžtantys iš Turkijos į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu.

Visi oro, jūrų ar sausumos transportu į Lietuvą atvykstantys asmenys privalo savo asmens duomenis pateikti NVSC elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu.

Elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą galite rasti ČIA

Asmenims, grįžusiems iš Turkijos , taikoma 10 dienų izoliacija. (pagal NVSC paveiktų šalių sąrašą).

Jeigu ne seniau nei 48 val. prieš grįždami  į Lietuvą atlikote COVID-19 tyrimą ir gavote neigiamą atsakymą, izoliacija netaikoma (tyrimą taip pat galite atlikti ir Lietuvoje, bet iki rezultato gavimo izoliacija bus privaloma).

Informacija nuolat atnaujinama URM: https://keliauk.urm.lt/keliones-rekomendacijos/turkija

 

 

Vyksta kelionių pasiūlymų paieška...

Prašome palaukti, kol ieškomi geriausi kelionių pasiūlymai.