Informacija keliaujantiems į Egiptą

Reikalavimai keliaujantiems į Egiptą (2020.12.14 informacija)

Dėl koronaviruso tarptautinės oro linijų kompanijos (oro vežėjai) riboja skrydžius į šalį ir iš jos. Turistiniais tikslais galima vykti tik į Pietų Sinajaus, Raudonosios jūros ir Matru muhafazas gubernijas.

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. visi į Egiptą atvykstantys privalo pateikti neigiamą COVID-19 testą patvirtinantį sertifikatą (anglų arba arabų k.). COVID-19 testas privalo būti atliktas ne seniau kaip prieš 72 val. (3 paras) iki atvykimo į Egiptą. Išimtis taikoma vaikams iki 6 metų amžiaus.  Atkreipiame dėmesį, kad 72 val. skaičiuojamos nuo mėginio paėmimo, o ne nuo COVID-19 testo rezultato paskelbimo datos.

Užsieniečiai, atvykę į Raudonosios jūros kurortus Hurghada, Sharm El-Sheikh, Marsa Alam ir Taba, šių miestų tarptautiniuose oro uostuose gali atlikti COVID-19 testus. Skelbiama, kad COVID-19 testo kaina oro uoste kainuoja 30 JAV dolerių. Atkreipiame dėmesį, kad testo reikia laukti apie 2-3 dienas, tuo metu turistai neišleidžiami iš viešbučio kambarių.  Jei testas neigiamas, leidžiama laisvai judėti, tačiau, esant teigiamam testo rezultatui, turistai iš viešbučių kambarių niekur neišleidžiami. Po 7-10 dienų daromas pakartotinis testas (kainuoja apie 130 JAV dolerių). Turistai neišleidžiami iš viešbučių kambarių tol, kol gaunamas neigiamas COVID-19 testo rezultatas.

Egipte esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama sekti vietinės valdžios pranešimus, nes, keičiantis epidemiologinei situacijai, Vyriausybė gali bet kada įvesti griežtesnes priemones.

Grįžtantiems iš Egipto į Lietuvą

Visi grįžtantys iš Egipto į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu.

Visi oro, jūrų ar sausumos transportu į Lietuvą atvykstantys asmenys privalo savo asmens duomenis pateikti NVSC elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu.

Elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą galite rasti ČIA

Asmenims, grįžusiems iš Egipto, taikoma 10 dienų izoliacija (pagal NVSC paveiktų šalių sąrašą).

Jeigu ne seniau nei 48 val. prieš grįždami  į Lietuvą atlikote COVID-19 tyrimą ir gavote neigiamą atsakymą, izoliacija netaikoma (tyrimą taip pat galite atlikti ir Lietuvoje, bet iki rezultato gavimo izoliacija bus privaloma).

Informacija atnaujinama URM: https://keliauk.urm.lt/keliones-rekomendacijos/egiptas

 

 

Vyksta kelionių pasiūlymų paieška...

Prašome palaukti, kol ieškomi geriausi kelionių pasiūlymai.