Kidy tour kelionės į TurkijąKelionių sezonas pamažu įsibėgėja, o tai reiškia, kad neišvengiamai artėja ir laikas krautis lagaminą. Nesvarbu, ar keliaujate su mylimu žmogumi, draugais ar vaikais, pasiruošimas atostogoms gali kelti stresą. Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ produkto vadovė Neringa Kurtinaitienė pranešime žiniasklaidai išvardijo 10 dalykų, kurių jokiu būdu negalite pamiršti kraudamiesi lagaminą atostogoms Turkijoje ar Egipte.

  1. Pasas ir pinigai. Keliaujant į Turkiją ar Egiptą su savimi privaloma turėti 6 mėnesius po grįžimo galiojantį pasą – asmens tapatybės kortelė vykstant atostogauti į šias šalis netinka. Taip pat nepamirškite piniginės, nors renkantis „viskas įskaičiuota“ atostogas pinigų gali prireikti tik paslaugoms ir pramogoms už viešbučio ribų arba nenumatytiems atvejams. Kartu su pasu ir pinigine įsidėkite lėktuvo bilietus ir kitus reikalingus dokumentus. Viską turėkite rankinėje šalia savęs. Jei keliaujate su vaikais, jų dokumentus saugokite kartu su savo. Kai kurie keliautojai naudoja specialias kelionines pinigines, kuriose telpa visi išvardinti daiktai.
  2. Vaistai. Vienas svarbiausių dalykų, kurių negalite pamiršti keliaudami atostogauti – tai receptiniai ar nereceptiniai vaistai, kuriuos privalote vartoti kasdien. Taip pat įsidėkite vaistų nuo galvos skausmo, pykinimo ir skrandžio skausmo. Pastarųjų gali prireikti, nes atsidūrus egzotiškoje šalyje, pavyzdžiui, Egipte, nuo pasikeitusio maisto gali sutrikti virškinimo sistema. Taip pat nepamirškite pleistrų ir lęšių, jei tokius nešiojate. Visus vaistus sudėkite registruotą bagažą, o į lėktuvą pasiimkite tik tiek, kiek gali prireikti skrydžio metu.
  3. Pakrovėjai ir elektronikos prietaisai. Kad atostogaudami neliktumėte be ryšio ir galėtumėte dalintis gražiausiomis Raudonosios arba Viduržemio jūrų pakrančių nuotraukomis, nepamirškite pasiimti telefono ir jo pakrovėjo. Įspūdingoms akimirkoms įamžinti galite pasiimti fotoaparatą arba Go Pro kamerą, o jei žinote, kad teks pasirūpinti nebaigtais darbais – nešiojamą kompiuterį. Jei mėgstate klausytis muzikos, nepamirškite ausinių. Viską pakuokite į rankinį bagažą – taip brangūs elektronikos prietaisai bus saugūs ir visada kartu su jumis.
  4. Žaidimai ir kitos pramogos. Skrydžiai iš Vilniaus į Turkijos kurortus trunka apie 3,5 valandos, o į Egiptą – apie 5 valandas. Skrendant atostogauti su vaikais laikas lėktuve jiems gali prailgti, todėl būtina pasirūpinti įvairiomis pramogomis. Tai gali būti vaikų mėgstamiausios knygelės ir žaislai, piešimui skirtas popierius ir pieštukai, nedideli konstruktoriai. Jei skrendate be vaikų, pasiimkite knygą, kryžiažodžių ar planšetę. Visus išvardintus daiktus turėkite rankiniame bagaže.
  5. Kosmetika. Jei jūsų oda yra jautri klimato ir maisto pokyčiams, jai reikalinga ypatinga priežiūra, su savimi pasiimkite visas kasdien naudojamas kosmetikos priemones. Talpas iki 100 ml ir vienkartines drėgnas servetėles galėsite pasiimti į lėktuvo saloną rankiniame bagaže, o didesnius indelius teks supakuoti į registruojamą lagaminą. Keliaudami į šiltuosius kraštus nepamirškite kremo nuo saulės ir drėkinančio kūno losjono po deginimosi!
  6. Pripučiama pagalvėlė ir pledas. Ilgesnio skrydžio metu greičiausiai užsimanysite nusnūsti. Kad nereikėtų galvos remti į kaimyno petį, pasiimkite pripučiamą pagalvėlę. Ji užima mažai vietos, bet gelbsti nuo kaklo skausmų miegant nepatogioje padėtyje ir garantuoja malonesnį poilsį. Jei lėktuve jums dažnai būna šalta, pasiimkite ir nedidelį pledą ar skarą. Žinoma, juos pakuokite į rankinį bagažą.
  7. Akiniai nuo saulės. Daug kam pasitaiko apniukusią dieną išvykti į oro uostą, sėsti į lėktuvą, o atskridus į atostogų šalį suprasti, kad pamiršo… akinius nuo saulės. Apie juos tuoj pat primena akinantys spinduliai, įkyriai lendantys į akis. Kad nereikėtų pirkti pigių prastos kokybės akinių ar išleisti krūvos pinigų įsigyjant naujus, akinius nuo saulės neabejotinai įtraukite į būtinų daiktų sąrašą ir mėgaukitės ryškia atostogų saule.
  8. Maistas mažiems vaikams. Jei atostogauti keliaujate su mažais vaikais, prisiminkite, kad su savimi į lėktuvo saloną galite pasiimti kūdikių maisto – pieno, mišinukų ir pan. Jiems 100 ml talpos taisyklė negalioja, tačiau patikros metu jūsų gali paprašyti paragauti kūdikių maisto, kurį turite sus savimi. Nenustebkite!
  9. Kelionių draudimas. Nenumokite ranka į papildomas atsargumo priemones. Atsitikus net ir nedidelei bėdai, kelionių draudimas gali sutaupyti krūvą pinigų ir padėti išvengti papildomų rūpesčių. Tokiose šalyse kaip Egiptas ar Turkija net paprastas vizitas pas gydytoją gali kainuoti ne vieną šimtą eurų. Be to, įsigydami kelionių draudimą galėsite apdrausti bagažą, įsigyti civilinės atsakomybės draudimą ir t.t.
  10. Puošnesni drabužiai. Jei atostogaudami svajojate apie romantišką vakarienę aukštos klasės restorane, pasirūpinkite atitinkama apranga – vyrai berankoviais marškinėliais, šortais ir šlepetėmis, o moterys paplūdimiui tinkančia apranga dažniausiai į tokius neįleidžiami. Vyrams rekomenduojamos ilgos kelnės ir polo marškinėliai ar marškiniai, moterims – puošnesnė suknelė ar kelnių ir palaidinės derinys, aukštakulniai.

 

Žiūrėti kelionių pasiūlymus